Látogass el trópusi lepkéink világába
Interaktív lepkés oktatás
Interaktív előadások óvodák és iskolák számára 60 percben megismertetjük az állatok fejlődését és felépítését néhány érdekességgel együtt
Hazánk első magán lepkekertje
Lepkekertünk
Magával ragadott minket a nagyfokú változatosság ami ennél az állatcsoportnál megfigyelhetünk
Mini ökoszisztémát hoztunk létre, így szeretnénk a látogatókkal megismertetni a lepkék világát. Kikapcsolódás közben tanulva felhívjuk a figyelmet a rovarokra, a horizonttól lentebb is kell tekintenünk hogy a megmaradjon még sokáig ez az élővilág.
Évek alatt összegyűjtöttük saját tapasztalatainkat a trópusi lepkéink neveléséről fejlődéséről, ezeket osztjuk meg veled cikkek vagy video formájában.

Rendkívüli hely. Áthatja az a hangulat, mely manapság már kiveszőben van: bár lepkék laknak itt, mégis az emberség uralkodik. Amikor megérkeztünk, régi ismerősként fogadott minket a tulajdonos, pedig nem vagyunk azok. Az állatok csodálatosak, a róluk kapott információk alaposak és lenyűgözően érdekesek voltak. A nyugalom szigete a lepkefarm, a lakói különös figyelmet igényelnek a látogatóktól, ezért az emberek egymással is figyelmesek, elfogadók. Köszönjük az élményt a létrehozóknak! Ajánlom.
A tulajdonosok, Lilla és Tibi, nagyon kedvesek, sokat mesélnek a lepkékről és a kertről, szívesen mutatnak bábokat, petéket is. Látszik, hogy szívvel-lélekkel gondozzák a kertet. 🙂 Sok gyönyörű különleges pillangót láttunk, különleges élmény köztük járni, hagyni, hogy ránk szálljanak. Köszönjük!
Fantasztikus hely. Türelmes,gyerekbarát. Nem csak bolyongani lehet a szebbnél szebb lepkék között,hanem informálódni is róluk. A gyerekek pedig friss narancsot kaptak csalogatónak,hogy ők is igazán rendkívüli élménnyel térjenek haza.
- All
- Hírünk a nagyvilágban
- Ismertető

Rövid ismertetővel és egy hosszabb nevelési útmutatóval készültünk nektek saját tapasztalataink alapján. Már jó párszor neveltünk atlasz lepkét és bátran állíthatjuk, hogy egy könnyen nevelhető fajta (szemben az Actias Dubernardival, ami finoman szólva nem túl könnyű). De ne szaladjunk ennyire előre, jöjjön egy rövid szösszenet az atlaszlepkékről. Latin nevén Attacus Atlas a Saturniidae azaz pávaszemes lepkék családjába tartozik. Éjszakai lepke, mely Thaiföldön, Indonéziában, Indiában, Délkelet- Ázsiában, Kínában honos…

Actias Luna más néven Amerikai holdasszövő lepke, Észak-Amerikában honos faj. Érdekessége, hogy a lepkék közül az ő szaglásuk az egyik legkifinomultabb, akár 11 kilométerről is megérzik a fajtársaik által kibocsátott feromonokat.Egy kiválóan alkalmazkodott állatról beszélünk, hiszen Kanadától egészen a Déli-Államokig megtalálható. A kanadai nem ritkán -20 vagy még hidegebb teleket is átvészeli az át telelő bábja.Számottevő különbség azonban, hogy míg a hűvösebb területeken 1 évben csak 1 addig…

Jöjjön egy kis ismertető róluk, illetve a már megszokott használati utasítás a nevelésükhöz 🤓 Az Actias Ningpoana másnéven kínai holdas szövő lepke az Actias Selene lepke, vagyis az indiai holdas szövő lepke alfaja. Kínában, Észak-Koreában, Burmában és Tajvan szigetén honos. Első ránézésre azt mondhatjuk, hogy ez az éjszakai faj ugyanaz, mint az amerikai társa az Actias Luna, ám ez a hasonlóság csalóka. A Lunák általában kisebbek és farok nyúlványuk…

Antherina suraka másnéven Madagaszkári bikaszemes lepke, csak Madagaszkáron honos, természetes körülmények között sehol máshol nem találhatóak meg. Érdekességük, hogy a hátsó szárnyaikat az elülsőktől teljesen függetlenül tudják mozgatni, ezáltal hatékonyabban tévesztik meg a ragadozókat a rózsaszínes „szemeikkel”. A bikaszemek elővillantásával riasztja el támadóit. A hernyó élénk színe jelzi a ragadozóknak, hogy mérgezőek. Néhány forrás szerint azonban a kisebb, fiatal hernyók Madagaszkáron csemegének számítottak és előszeretettel fogyasztották őket. A faj éjszakai szövőlepke,…


A lepke és pillangó hernyók a bebábozódásuk előtt már elérték teljes méretüket, túl vannak az utolsó vedlésükön és véget ért a „nagy falás” időszaka is. Ekkor érkezünk el a metamorfózis vagyis a teljes átalakulás utolsó talán egyik legfontosabb szakaszához a bábozódásig. Ebben a stádiumban a lepke hernyók viselkedése megváltozik, már nem keresnek táplálékot, hanem ahogy mi szoktuk hívni helyezkednek. Megkeresik az adott körülmények között legideálisabb helyet a bábozódáshoz,…